Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Jak fotografować na imprezach? 10 przydatnych wskazówek na zakończenie karnawału

Karnawał w Rio, czy „domówka” u znajomych? Niezależnie od tego jaka to impreza, zabierz ze sobą aparat. A przedtem poznaj 10 przydatnych wskazówek, które sprawią, że Twoje zdjęcia będą ciekawsze.jak_fotografowac_na_imprezach


1. Energia i miejsce na zdjęcia.

Przed wyjściem na imprezę naładuj akumulator Twojego aparatu. Do pełna. A jeśli impreza należy do tych dłuższych, to warto pomyśleć nawet o zapasowym akumulatorze. Oczywiście sprawdź też, czy na karcie pamięci masz odpowiednią ilość wolnego miejsca.

2. Ustaw ISO.
Wysokie ISO pogorszy jakość zdjęć, ale pozwoli zarejestrować w bardziej naturalny sposób oświetlenie tworzące klimat imprezy. Ustaw więc najwyższe ISO, jakie jesteś w stanie zaakceptować. Dziś wiele aparatów np. przy ISO 1600 daje na tyle dobrą jakość, że śmiało można używać takiej czułości przy reporterskich zdjęciach z imprezy.

3. Bez lampy ani rusz.
Podniesienie ISO w wielu przypadkach nie załatwi sprawy i trzeba będzie skorzystać z lampy błyskowej. Jeżeli fotografujesz z wbudowaną lampą, nie podchodź zbyt blisko. Stań minimum 1,5 metra od fotografowanych osób, by uniknąć efektu „wypalenia” ich twarzy na zdjęciach.

4. Z lampą zewnętrzną.
Posiadasz dodatkową lamę reporterską (zakładaną na aparat)? Świetnie. Przy tego typu zdjęciach sprawdzi się znakomicie. Po prostu skieruj jej palnik w sufit. Użycie lampy na zdjęciach będzie wtedy mniej widoczne. W ten sposób uzyskach bardziej naturalny i przyjazny dla oka efekt.

5. Dla bardziej wtajemniczonych.
Jeżeli masz już trochę doświadczenia, możesz spróbować pewnej sztuczki, która łamie standardowe zasady. W trybie preselekcji czasu wybierz dłuższy czas naświetlania. np 1/2 sekundy, albo nawet 2 czy 4 sekundy. Do tego koniecznie włącz lampę w aparacie (jeśli jest to lampa zewnętrzna, tym razem skieruj ją bezpośrednio na fotografowane osoby). Rób zdjęcia na długich czasach. Uzyskasz dość nietypowe efekty, które mogą ciekawie podkreślić ruch na Twoich imprezowych zdjęciach.

6. Nie dla flaków z olejem.
Nie chcesz by Twoje zdjęcia były nudne jak flaki z olejem? Ruszaj się. I nie chodzi tu o pląsy na parkiecie. Ruszaj się z aparatem. Przejdź z jednego końca pomieszczenia na drugi. Raz pod ścianą, innym razem przez środek. Przemieszczaj się. I fotografuj z każdego miejsca, jakie przyjdzie Ci do głowy.

7. Trochę gimnastyki.
Trochę gimnastyki też dobrze zrobi Twoim zdjęciom. Wejdź na krzesło/stół i zrób kilka ujęć z góry (za ewentualne upadki jednak nie odpowiadamy). Jeśli w miejscu imprezy jest balkon, koniecznie zrób z niego parę ujęć. Podobnie w drugą stronę. Choć nie namawiamy Cię do czołgania się po podłodze, szczególnie jeśli na imprezę wybrałeś(aś) się w wyjściowym stroju, to warto czasem przykucnąć i zrobić zdjęcie z niższego punktu widzenia.

8. Skup się na emocjach.
Impreza to emocje. Emocje na twarzach ludzi. To ekspresyjne ruchy w tańcu, przy których występy uczestników „You Can Dance” przypominają podrygiwania przedszkolaków w rytm przebojów zespołu „Fasolki”. Nie zapomnij uchwycić tych niezapomnianych chwil na zdjęciach. Bądź gotowy(a), by nacisnąć spust migawki w odpowiednim momencie.

9. Eksperymentuj.
Pamiętaj, że nic się nie stanie, jeśli część zdjęć z imprezy nie będzie perfekcyjna technicznie. To nie zdjęcia do paszportu, gdzie wszystko musi być wyraźne. Nie bój się eksperymentować. Zmieniaj ustawienia i sprawdzaj efekty, jakie dają.

10. Zabawa przede wszystkim.
A przede wszystkim baw się dobrze. Baw się na imprezie i baw się fotografią. Rób zdjęcia, na jakie przyjdzie Ci ochota. Pozowane i z zaskoczenia. Ostre i nieostre. Prześwietlone i niedoświetlone. Bo oglądając je za kilka dni na techniczne niuanse nie zwrócisz uwagi. Będziesz się uśmiechać wspominając miłą zabawę.

Tagi: ,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge