Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Czyszczenie matrycy w Poznaniu

Na Twoich zdjęciach ciągle w tym samym miejscu, pojawiają się ciemne plamki? Na 99% Twój aparat ma dzikiego lokatora w postaci kurzu, pyłka lub innego paprocha. Jak się go pozbyć?Metody są różne. Pierwsze można określić jako „na własną rękę”. Z tych sposobów najbardziej podoba nam się ten, do którego wykorzystywany jest odkurzacz. Na czym polega? Po prostu włączasz ulubionego Zelmera, którym od 3 lat z uśmiechem od ucha do ucha, odkurzasz dywan w salonie i próbujesz „odkurzyć” zabrudzenia na matrycy. Prawda, że proste?

My ten sposób polecamy jednak tylko i wyłącznie miłośnikom thrillerów psychologicznych i ludziom o najmocniejszych nerwach. Może bowiem się zdarzyć, że matryca a wraz z nią liczne megapiksele Twojego aparatu znajdą się w worku odkurzacza. A to efekt, który jest pewnie daleki od oczekiwanego.

Dlatego jeśli nie jesteś uzależniony od adrenaliny w najczystszej postaci, lepiej przejdź do drugiego sposobu. A jeśli Twój ulubiony serial to „M jak miłość” albo „Złotopolscy”, to dodatkowo przed użyciem odkurzacza do czyszczenia matrycy, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ten drugi sposób to „na serwis”. Tu sprawa jest prosta. Oddajecie aparat do serwisu, czekacie określoną ilość czasu, wykładacie należną kwotę i odbieracie aparat. Żeby ułatwić Wam trochę życie, sprawdziliśmy, ile taka przyjemność kosztuje w poznańskich firmach zajmujących się naprawami aparatów.

Uwaga! Kolejność przypadkowa. Informacje uzyskaliśmy drogą telefoniczną.
Za jakość usług odpowiadają oczywiście same serwisy a nie autorzy bloga.

„Fotoserwis”
ul. Galileusza 8 (os. Kopernika), Poznań
tel. 061 862 51 21, e-mail: info@foto-naprawa.com
Cena czyszczenia matrycy: 60-80 zł, w zależności od stopnia zabrudzenia (w przypadku mocno zabrudzonej 100 zł.)
Czas oczekiwania na wykonanie usługi: od 1 do kilku dni (w zależności od ilości zleceń)

„Foto-Pryzmat” Naprawa Sprzętu Fotograficznego
ul. 27 Grudnia 3, Poznań
tel. 061 852 22 72
Cena czyszczenia matrycy: ok. 120 zł.
Czas oczekiwania na wykonanie usługi: 1 -3 dni

Ceny aktualne w styczniu 2011, więc jeśli czytasz to trochę później lub dużo później, przed oddaniem aparatu do czyszczenia, warto telefonicznie potwierdzić, czy się nie zmieniły.

Tagi: ,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge