Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Czego nie robić fotografując dzieci?

Jakich błędów unikać przy fotografowaniu dzieci? Co może zepsuć zdjęcie? Przygotowaliśmy dla Was kilka porad na ten temat.


jak_fotografowac_dzieci_kurs_fotografii_poznan


1. Fotografowanie z góry  

To najczęściej popełniany błąd. Bo najwygodniej fotografuje się na stojąco. Tylko że wtedy dzieci, które są dużo niższe od nas, mają na zdjęciach nieproporcjonalnie dużą głowę i krótkie nogi. Czasem, dla odmiany warto sięgnąć po taką zaskakującą perspektywę, ale jeżeli chcesz, żeby naturalne proporcje były na zdjęciu zachowane, fotografuj z wysokości wzroku dziecka. Przykucnij lub nawet połóż się. Nie jest to wygodne, czasem może nawet trochę się wybrudzisz, ale zdjęcia będą zdecydowanie lepsze.

2. Brak spojrzenia w obiektyw  
Intensywne spojrzenie w obiektyw zwiększy siłę wyrazu każdego portretu. Niezależnie od tego, czy to dziecko, czy babcia Zosia. To taka wisienka na fotograficznym torcie portretowym. Bez tego zdjęcie również będzie poprawne, ale już nie zrobi na nikim takiego wrażenia. A że oczy u dzieci są często wielkie jak dziura w naszym państwowym budżecie, to tym bardziej postaraj się zrobić zdjęcie, gdy są skierowane w obiektyw.

3. Bałagan w tle  
Wzorzyste kafelki w kuchni nie będą dobrym tłem do fotografowania dzieci. Nawet jeśli są w najmodniejszym w tym sezonie kolorze. Tak samo nie sprawdzą się eleganckie meble w salonie. Jeżeli to dziecko ma być głównym bohaterem zdjęcia, fotografuj je na możliwie jednolitym tle. Tak by nie odciągało uwagi od bohatera/bohaterki zdjęcia. Zielona ściana drzew w parku, czy inny obiekt bez wzorów, napisów itp. będą dużo lepszym tłem.

4. Plecy na zdjęciach  
Dzieci nie lubią siedzieć w miejscu. I każdy, kto próbował je fotografować wie, że czasem na zdjęciu zdążymy uchwycić tylko plecy. Trudno będzie zdjęcie pleców uznać za zachwycające, więc nasza rada jest prosta. Jeśli dziecko się kręci, postaraj się obracać tak samo, by fotografować je z przodu lub lekko z boku.

5. Lampa błyskowa  
Wbudowana lampa błyskowa daje bardzo nieprzyjemne światło. Natomiast fotografowanie z zewnętrzną lampą zakładaną na aparat w taki sposób, by jej użycie nie zniszczyło klimatu zdjęcia to już nieco wyższa szkoła jazdy. Warto o tym pomyśleć, gdy w miarę dobrze radzisz sobie ze światłem naturalnym. Dlatego jeśli tylko możesz, unikaj wbudowanej lampy i fotografuj przy naturalnym świetle. A jeżeli masz go za mało w domu, zrób zdjęcia w plenerze.

6. Sztuczny uśmiech  
Dobre zdjęcia ludzi to prawdziwe emocje. To naturalny wyraz twarzy. Sztucznie przyklejony uśmiech, który ktoś robi na zawołanie często psuje cały efekt. Dlatego postaraj się uchwycić ten naturalny. Jak to zrobić? Jest na to kilka sposobów. Już niebawem na naszym blogu napiszemy na ten temat. Jeśli Was to ciekawi, odwiedzajcie nas regularnie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 



Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge