Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Planujesz sesję zdjęciową? Wszystko przebiegnie sprawnie a efekty będą lepsze, jeśli odpowiednio się do niej przygotujesz. Przeczytaj o czym, według nas, warto pamiętać.

warsztaty_fotograficzne_poznan_01

Zrób szkice zdjęć 
Na początku zastanów się, jakie zdjęcia chcesz zrobić i jak mają wyglądać? A każdy wart uwagi pomysł naszkicuj na kartce lub w notesie. Twoje rysunki nie muszą być dziełem sztuki :) . Często wystarczy schematyczny szkic z kilku kresek i adnotacja, która będzie zrozumiała dla Ciebie (np. „ujęcie do pasa, modelka patrzy w lewo, trzyma w ręku jabłko”).

Takie przygotowanie zapewni Ci komfort podczas sesji. Będziesz mieć pewność, że nie dojdzie do tej niezręcznej sytuacji, gdy stoisz przed fotografowaną osobą i zastanawiasz się „co by tu jeszcze zrobić”, ale nagle skończyły Ci się pomysły.

Oczywiście nie wszystko da się zaplanować, a świetne pomysły często powstają także w trakcie sesji. I warto je realizować. Ale w razie pustki w głowie zawsze możesz zajrzeć do notatek. Więc nawet jeśli robienie szkiców wydaje Ci się niepotrzebne, spróbuj przynajmniej raz a prawdopodobnie przekonasz się do tego rozwiązania.

Ustal lokalizację 
Masz już pomysły na zdjęcia? Ustal, gdzie je zrealizujesz. Plener, ciekawe wnętrze a może studio fotograficzne z jednolitym tłem? Po prostu wybierz miejsce, które najlepiej będzie pasowało do charakteru zdjęć, które zamierzasz wykonać.

Pamiętaj o świetle 
Pomysły są, miejsce też. Najwyższa pora pomyśleć o świetle. Zastanów się, czy będziesz fotografować przy oświetleniu naturalnym czy potrzebujesz światła sztucznego? A jeżeli masz taką możliwość, udaj się na miejsce sesji w porze dnia, o której będziesz robić zdjęcia i sprawdź warunki oświetleniowe na miejscu. To pomoże podjąć Ci właściwą decyzję dotyczącą oświetlenia.

Nie przejmuj się, jeśli nie masz dodatkowych lamp. Fotografuj w plenerze lub w dobrze oświetlonych wnętrzach. Wielu znakomitych fotografów robi zdjęcia przy świetle naturalnym i mówi, że jest to… najlepszy rodzaj światła :) .

Ustal strój (i ewentualnie fryzurę oraz makijaż) 
Przy pierwszych swoich sesjach na pewno nie zatrudniasz stylistki, fryzjera i wizażystki. Ustal więc z fotografowaną osobą, w co będzie ubrana. A w przypadku kobiet uzgodnijcie również fryzurę i rodzaj makijażu.

Rekwizyty 
To świetna rzecz, która może uatrakcyjnić Twoje zdjęcia. Możesz wykorzystać wszystko, również banalne przedmioty. Zabierz choćby krzesło, na którym fotografowana osoba będzie pozować, czy zabawkę, którą zajmie się dziecko, gdy będziesz je fotografować. I wszystko inne co przyjdzie Ci do głowy.

Przygotuj sprzęt 
Dzień przed zdjęciami naładuj baterię i sprawdź dokładnie ustawienia aparatu. Zadbaj też o odpowiednią ilość miejsca na karcie pamięci. Spakuj wszystko do torby, by w ostatniej chwili nie szukać niezbędnych akcesoriów.

Sesja w plenerze? Sprawdź prognozę pogody 
Jeśli planujesz fotografować w plenerze, dzień przed zdjęciami sprawdź prognozę pogody. Jeżeli będzie niekorzystna, zastanów się, czy nie przesunąć zdjęć na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne.

Szanuj czas innych 
Z wyprzedzeniem poinformuj osoby biorące udział w sesji, ile potrwają zdjęcia. Dzięki temu każdy zaplanuje odpowiednio czas i unikniesz niepotrzebnego pośpiechu czy konieczności zmiany planów.

Wyśpij się 
Dzień przed sesją wyśpij się i bądz wypoczęty(a). To samo doradź fotografowanym osobom. Podkrążone z niewyspania oczy nie wyglądają dobrze na zdjęciach :) .

Tagi: , ,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge