Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Fotografia portretowa- poznaj 3 mistrzów gatunku

Dziś prezentujemy 3 wybitnych fotografów portretowych. Każdy z nich robi zupełnie inne zdjęcia, ale jest jedna rzecz, która ich łączy. Otóż tym fotografom udało się stworzyć swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny styl portretowania ludzi. Zachęcamy do zapoznania się z ich pracami.

fotografia_portretowa_warsztaty_poznan_1

Pierwszy z autorów to pochodzący z Holandii Anton Corbijn. Fotografuje przede wszystkim muzyków (m.in. U2, Depeche Mode, REM, Miles Davis) a także aktorów, reżyserów i inne znane osoby. Corbijn podkreśla, że nigdy nie używa statywu. Fotografuje „z ręki” i tylko przy wykorzystaniu naturalnego światła.
Galeria I – Anton Corbijn

Drugi z mistrzów fotografii portretowej to Nigel Parry. Parry mówi, że czasem używa skomplikowanego oświetlenia studyjnego a innym razem pracuje przy świetle dziennym – wszystko zależy od oczekiwanych efektów. Jednocześnie podkreśla, że dla niego podczas sesji zawsze najważniejsza jest osoba, która staje przed jego obiektywem.
Galeria II -Nigel Parry

Kolejnym fotografem, którego sylwetkę chcemy przybliżyć jest Jacek Poremba. To jeden z najbardziej cenionych polskich portrecistów. Poremba podkreśla, że bardzo małą wagę przywiązuje do samego sprzętu. Np. serię zdjęć z Toskanii wykonał plastikowym jednorazowym aparatem na przeterminowanych filmach :) . W galerii na jego stronie szczególnie polecamy cykl „Sudan”.
Galeria III – Jacek Poremba

Tagi: , ,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge