Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Dobra księgarnia dla fotografa w Poznaniu

W Poznaniu prawie na każdej ulicy jest księgarnia. Ale nie jest łatwo znaleźć taką, gdzie pasjonat fotografii może przejrzeć i kupić coś interesującego. Dziś dwa adresy, gdzie półki uginają się od wyjątkowych albumów z pracami mistrzów fotografii.

szkola_fotografii_poznan_5

Dwie księgarnie dla fotografa 
Pierwszy adres to „Księgarnia Powszechna” na Starym Rynku (ul. Stary Rynek 63, vis a vis wejścia do księgarni „Arsenał”). „Powszechna” to dwa piętra wypełnione od podłogi po sufit książkami. Raj dla fotografów mieści się na wyższym poziomie (I piętro). Fotografii poświęcono tu bowiem cały obszerny dział. A od ręki dostępnych jest kilkadziesiąt albumów z pracami takich fotografów jak Cartier-Bresson, Salgado, Newton, Penn, Leibovitz, Testino, Lindbergh i wielu, wielu innych.

Drugie miejsce to „Bookarest” w Starym Browarze (Atrium, poziom 0). Tutaj też nie można narzekać na wybór albumów z pracami mistrzów fotografii. A oprócz tego w księgarni działa kameralna kawiarnia, gdzie przy kawie, czy herbacie można przejrzeć interesujące nas pozycje. Ciekawostką jest to, że według magazynu Elle Decoration „Bookarest” to „najbardziej designerska księgarnia na Starym Kontynencie”, więc jeśli tam nie byliście, warto zajrzeć nawet z tego powodu.

Trzy grosze od nas 
Owszem, prace mistrzów można oglądać również w internecie. I na pewno warto to robić. Jednak monitor to nie to samo, co pięknie wydany album. Różnica jest mniej więcej taka, jak między słuchaniem muzyki z płyty i koncertem na żywo. Niby te same utwory, ale przeżycia zupełnie inne. Dlatego każdemu, kto fotografią się pasjonuje, polecamy, by raz na jakiś czas sprawić sobie prezent w postaci albumu z pracami ulubionego fotografa. Solidna porcja inspiracji zawsze się przyda.

Tagi: , ,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge