Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Berlin – 2 miejsca, które fotograf powinien odwiedzić

Po otwarciu A2 z wielu miast zachodniej Polski do Berlina można dojechać szybciej niż do stolicy naszego kraju. Jeśli interesujecie się fotografią i zamierzacie odwiedzić Berlin, koniecznie zaplanujcie wizytę w dwóch miejscach, jakich w Polsce nie znajdziecie.

galeria_fotografii_berlin_1

„Camera Work”
Pierwsze z nich to galeria fotografii „Camera Work”. Galeria ta znana jest z organizowania wystaw największych sław fotografii (m.in. takich jak Peter Lindbergh, Ralph Gibson, Richard Avedon, Irving Penn, Diane Arbus). Takie wystawy zdarzają się w Polsce średnio raz na pięć lat, albo i rzadziej. W Berlinie, w jednej galerii, jest ich kilka w roku. Będąc więc w stolicy Niemiec warto skorzystać z okazji i zajrzeć do „Camera Work”.

Informacje o aktualnej wystawie znajdziecie na stronie internetowej galerii. Galeria „Camera Work” czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 11-18. Wstęp jest bezpłatny.

Muzeum Fotografii
Drugie miejsce, które warto zobaczyć to „Muzeum Fotografii – Fundacja Helmuta Newtona”. Po pierwsze obejrzeć tam można wystawę zdjęć Helmuta Newtona – jednego z najsłynniejszych fotografów w historii. Ciekawostką jest to, że oprócz zdjęć można zobaczyć tam też sporo osobistych przedmiotów tego fotografa (jego aparaty, akcesoria, których używał podczas fotografowania, fragment biblioteki i biura itp.). Polecamy :) .
Informacje o „Muzeum Fotografii” znajdziecie tutaj. Wystawy czynne są od wtorku do niedzieli w godz. 10-18 oraz w czwartek w godz. 10-22. Bilet wstępu kosztuje 8 euro (normalny) lub 4 euro (zniżkowy).

Szczegóły dotyczące aktualnych wystaw fotografii w Berlinie (w tych i innych miejscach) znajdziecie również na oficjalnym portalu miejskim.

Tagi: ,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge