Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

Bądź lepszym fotografem – 5 sposobów na krok do przodu

Jak nie zatrzymać się w swoim fotograficznym rozwoju? Jak robić coraz lepsze zdjęcia? Mamy na to kilka rad i pomysłów.

szkola_fotografii_poznan_2

1. Noś aparat zawsze przy sobie 
Chcesz robić lepsze zdjęcia – nie rozstawaj się z aparatem. To stara fotograficzna prawda. I nie oznacza to, że musisz jak wielbłąd, dźwigać codziennie do pracy, czy szkoły ciężką lustrzankę (choć oczywiście możesz). Wystarczy mały kompaktowy aparat lub nawet komórka z aparatem. Nie przejmuj się słabą jakością zdjęć z aparatu w telefonie. Ćwicz kompozycję, szukaj ciekawej perspektywy, ucz się dostrzegać i rozumieć wpływ światła na Twoje zdjęcia. Do tego aparat w telefonie też się sprawdzi.

2. Rób zdjęcia codziennie 
Jeśli naprawdę zależy Ci, by Twoje zdjęcia zachwycały wszystkich wokoło, znajdź na fotografowanie przynajmniej 15 minut każdego dnia. Fotografuj wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. Rób zdjęcia rodzinie, książkom stojącym na półce, ławce przed domem, sąsiadowi na spacerze z psem. Tak jak muzyk, by nie wyjść z wprawy, musi codziennie ćwiczyć gamy, tak Ty ćwicz fotografując to, co Cię otacza.

3. Spróbuj czegoś nowego 
Najbardziej lubisz fotografować ludzi i tylko takie zdjęcia robisz? Zajmij się więc, choć na chwilę, fotografią krajobrazową. Nigdy nie robiłeś zdjęć makro? Zabierz się za to. Nowy temat to nowe umiejętności i nowe doświadczenia. Wyzwania. A to oczywiście oznacza rozwój i kolejny krok do tego, by być lepszym fotografem.

4. Nie idź na ilość 
Fotografuj często, ale nie bezmyślnie. Najlepiej ogranicz liczbę zdjęć, którą robisz. Przed każdym naciśnięciem spustu migawki zastanów się nad ustawieniami aparatu i efektem, jaki chcesz uzyskać. A z następnej sesji zamiast kilkuset przynieś kilkanaście lub najwyżej kilkadziesiąt zdjęć. Przekonasz się, że w tym wypadku często sprawdza się powiedzenie: mniej znaczy lepiej.

5. Zainspiruj się 
Idź na wystawę, obejrzyj album z ciekawymi zdjęciami lub odwiedź internetową galerię ulubionego fotografa. I nie chodzi o to, by potem kopiować zdjęcia mistrzów. Zdjęcia a także obrazy, filmy, czy książki mogą być świetną inspiracją do Twoich fotografii.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge