Kurs fotografii poznań

Witaj na blogu warsztatów fotograficznych Widzieć więcej!

3 darmowe programy do odzyskiwania zdjęć z karty pamięci

Jeden wciśnięty przycisk za dużo i wszystkie zdjęcia z karty pamięci skasowane. Co w takiej sytuacji zrobić? Na szczęście w większości przypadków zdjęcia można szybko i łatwo odzyskać za pomocą bezpłatnych programów.

odzyskiwanie_zdjec_poznan_warsztaty_fotograficzne

Czego nie robić po skasowaniu zdjęć? 
Jeśli przypadkowo skasowaliście zdjęcia z karty pamięci, przede wszystkim nie róbcie na niej kolejnych zdjęć (do momentu odzyskania utraconych danych). Zamiast tego podłączamy do komputera czytnik kart pamięci i umieszczamy kartę ze skasowanymi zdjęciami w czytniku. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie jednego z poniższych programów i zastosowanie się do instrukcji. Z naszych doświadczeń wynika, że w 95% przypadków już po kilku minutach program odzyska utracone zdjęcia.

Który program wybrać? 
Bezpłatnych programów do odzyskiwania zdjęć jest sporo. Co ciekawe, nawet jeśli jeden z programów nie poradzi sobie z odzyskaniem zdjęć, może się okazać, że kolejny robi to bez problemu :) . My polecamy 3 bezpłatne programy, które są dostępne również w polskiej wersji językowej:
Digital Image Recovery
PC Inspector File Recovery
Recuva

Co robić jeśli programy nie pomogą? 
Czasem programy do odzyskiwania zdjęć nie pomagają. Wtedy, jeśli na karcie są ważne zdjęcia, można skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w odzyskiwaniu danych. Ceny są różne. Z reguły od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W odnalezieniu firm, które oferują takie usługi pomoże Wam google. Na szczęście taka potrzeba zdarza się sporadycznie – w większości przypadków wspomniane programy pozwolą Wam samodzielnie i bezpłatnie odzyskać dane :) .

A Wy? Macie jakieś doświadczenia z odzyskiwaniem zdjęć? Możecie polecić jakiś program?

Tagi:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Poinformuj znajomych o tym wpisie!
    Facebook

Dodaj komentarz


*
Najbliższe terminy warsztatów:

08-09.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: sobota i niedziela

14-15.12.2018.
Podstawy fotografii
Zajęcia: piątek i sobota


 Zdjęcia oraz pozostała zawartość strony są chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest naruszeniem prawa.
Copyright Widziecwiecej.pl | Blog Theme Created by LJP & SLR Lounge